Сб, 30/09/23, 23:28

 

Вас вітає
Чернігівський інформаційно-розважальний портал
4ernigiv.at.ua

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Блоги
Музичний блог [5]
Спортивний блог [2]
Блог присвячено спортивним подіям, особистостям, клубам та різним видам спорту
Інтернет [1]
Ваше здоров'я [3]
Фінанси [104]
Навколофінансові теми та все, що ними пов'язано
Блог О. Ясенчука [5]
Автор публікацій Олександр Ясенчук
Різне [41]
Цікаве на сайті
Випадкові файли:
 • Віталій Козловський - Згадую
 • Lama - Не мама
 • Потап и Настя Каменских - Не пара
 • Михаил Задорнов: Уникальный народ! (2008).avi
 • Тариф Новогодний (2008) DVDRip.avi
 • Найпопулярніше:
 • Тік: Всі пісні
 • ( Хіт! )
 • Потап и Настя: Всі пісні
 • ( Хіт! )
 • Ані Лорак: Всі пісні
 • ( Хіт! )
 • Олександр Пономарьов: Всі пісні
 • ( Хіт! )
 • Наталія Бучинська. MP3
 • ( Хіт! )

  Останні коментарі:

  Завважте, що ці висловлювання Путіна стосовно України були озвучені аж в 2008-му році

  Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation.


  Це хороша тенденція.  Але мало ймовірно що спецпідрозділи Беркуту здійснювали каральні зачистки знаходячись поза контролем Президента і Кабміну.

  Нові повідомлення на форумі:

  Реклама

  Зворотній зв'язок

  Copyright © 2008-2023

   Публікації

  Головна » 2009 » Листопад » 2 » Якщо Ви захворіли на грип
  Якщо Ви захворіли на грип
  01:28
  Грип - важка вірусна інфекція, що вражає людей незалежно від статі або віку. Це гостре захворювання, яке відрізняється різким токсикозом, катаральними явищами у вигляді риніту, закладення носу і кашлю із враженням бронхів.

  Епідемії грипу трапляються щороку зазвичай в холодну пору року і вражають до 15% населення земної кулі. Грип і ГРВІ (гострі распіраторні вірусні інфекції) складають 95% всіх інфекційних захворювань в світі. Щорік в світі захворюють до 500 млн. чоловік, 2 мільйони з яких вмирають.

  Періодично повторюючись, грип і ГРЗ віднімають у нас сумарно близько року повноцінного життя. Людина проводить ці місяці в безпорадному стані, страждаючи від лихоманки, загальної розбитості, головного болю, отруєння організму отруйними вірусними білками. При важкому перебігу грипу часто виникають безповоротні порушення серцево-судинної системи, дихальних органів, центральної нервової системи, що провокують захворювання серця і судин, пневмонії, трахеобронхіти, менінгоенцефаліт.

  Історія Грипу

  Перша згадка про грип була зроблена багато століть назад ще Гіппократом. Перша документально зафіксована пандемія (глобальна епідемія) грипу, що забрала багато життів, сталася в 1580 році.

  Сумнозвісна «Іспанка» сталася в 1918 - 1920 рр. Ця найсильніша з відомих пандемій забрала більше 20 млн. людей, від неї постраждало 20 - 40% населення земної кулі. Смерть наставала швидко. Людина могла бути ще абсолютно здорова вранці, до обіду вона заражалась і до ночі вмирала. Ті ж, хто не помер в перші дні, незрідка вмирали від ускладнень, викликаних грипом. У лютому 1957 року на Далекому Сході почалася і швидко поширилася по всьому світу пандемія, яка отримала назву «Азіатський грип». Лише у США під час цієї пандемії померли більше 70000 чоловік. У 1968 - 1969 рр. стався середній за складністю «Гонконзький грип». Більш всього від вірусу постраждали літні люди старше 65 років. Всього число загиблих від цієї пандемії склало 33800 чоловік. У 1977 - 1978 рр. сталася відносно легка по мірі ускладнення пандемія, названа «російським» грипом. Вірус грипу, що спровокував цю пандемію, вже викликав епідемію в 50-х рр. Тому в першу чергу постраждали особи, що народилися після 1950 р.

  Збудник захворювання, вірус грипу, був відкритий в 1931 році. А вперше ідентифікований англійськими вірусологами в 1933 році. Трьома роками пізніше був виділений вірус грипу В, а в 1947 році - вірус грипу С.
  • Вірус грипу А викликає захворювання середньої або сильної складності. Вражає як людину, так і тварин. Саме віруси грипу А відповідальні за появу пандемій і важких епідемій.
  • Віруси грипу В не викликають пандемії і зазвичай є причиною локальних спалахів і епідемій, що інколи охоплюють одну або декілька країн. Спалахи грипу В можуть збігатися з грипом А або передувати йому. Віруси грипу В циркулюють лише в людській популяції (частіше викликаючи захворювання у дітей).
  • Вірус грипу C досить мало вивчений. Інфікує лише людину. Симптоми хвороби зазвичай дуже легкі або не виявляються взагалі. Він не викликає епідемій і не наводить до серйозних наслідків. Захворювання, викликані вірусом грипу C, часто збігаються з епідемією грипу А.

  Поширення вірусу

  Вірус грипу дуже легко передається. Найпоширеніший спосіб передачі інфекції - повітряно-краплинний. Також можливий і побутовий шлях передачі, наприклад через предмети вжитку. При кашлі, чханні, розмові з носоглотки хворого або носія вірусу викидаються частки слини, слизу, мокроти з хвороботворною мікрофлорою, у тому числі з вірусами грипу. Довкола хворого утворюється заражена зона з максимальною концентрацією аерозольних часток. Дальність їх розсіювання зазвичай не перевищує 2 - 3 м.


  Симптоми захворювання

  1. Основний симптом - висока температура (до 41,5 градуса), яка тримається декілька днів (до 5)
  2. На тлі температури наголошується головний біль (переважно в передній частині - лоб, очі, скроні), ломота у всьому тілі, в першу чергу - в ногах
  3. Трохи пізніше приєднується сухий кашель (ознака трахеїту)
  4. Нежить, біль в горлі не характерні. Також при грипі не буває і проносу, якщо він і з'являється, то це або інша інфекція (наприклад, ентеровірусна), або побічний ефект ліків. Нудота або блювота можуть бути, особливо у маленьких дітей, вони пов'язані з інтоксикацією

  Зазвичай грип починається гостро. Інкубаційний період, як правило, триває 2 - 5 днів. Потім починається період гострих клінічних проявів. Складність хвороби залежить від загального стану здоров'я, віку, від того, чи контактував хворий з даним типом вірусу раніше. Залежно від цього у хворого може розвинутися одна з чотирьох форм грипу:

  • Легка
  • Средньої тяжкості
  • Важка Гіпертоксична.

  В разі легкої (включаючи стерті) форми грипу температура тіла остается нормальною або підвищується не вище 38°С, симптоми інфекційного токсикозу слабо виражені або відсутні.

  В разі форми грипу середньої тяжкості температура підвищується до 38,5 - 39,5° З, до якої приєднуються класичні симптоми захворювання:
  Інтоксикація (рясне потовиділення, слабкість, суглобові і м'язові болі, головний біль).
  Катаральні симптоми.
  Респіраторні симптоми (поразка гортані і трахеї, хворобливий кашель, болі за грудиною, нежить, гіперемія, сухість слизистої оболонки порожнини носа і глотки).
  Абдомінальний синдром (болі в животі, діарея виникає лише в окремих випадках і, як правило, служить ознакою інших інфекцій. Те, що відоме під назвою «шлунковий грип», викликається зовсім не вірусом грипу).

  При розвитку важкої форми грипу температура тіла піднімається до 40 - 40,5°С. На додаток до симптомів, характерних для середнетяжкої форми грипу, з'являються судомні припадки, галюцинації, носові кровотечі, блювота.

  Якщо грип протікає без ускладнень, гарячковий період продовжується 2 - 4 дні і хвороба закінчується протягом 5-10 днів. Після перенесеного грипу протягом 2 - 3 тижнів зберігаються явища постінфекційній астенії: слабкість, головний біль, дратівливість, безсоння.

  Клініка грипу і гострих респіраторних захворювань, що викликаються різними вірусами, має багато схожих рис. Терміни ГРЗ або ГРВІ охоплюють велику кількість захворювань, багато в чому схожих один на одного. Всі вони викликаються вірусами, проникаючими в організм разом з вдихуваним повітрям через рот і носоглотку, і характеризуються одним і тим же набором симптомів. У хворого декілька днів тримається підвищена температура тіла, запалене горло, кашель і головний біль. Проте неправильно називати всі ГРЗ і ГРВІ грипом. Грип викликається безпосередньо вірусом грипу, що відноситься до сімейства ортоміксовирусів.

  Лікування грипу

  Як і інші ГРВІ, грип не вимагає спеціального лікування, оскільки ефективних засобів, що діютьnullна вірус грипу із стовідсотковим ефектом, немає. Противірусні препарати більше сприяють швидшому зникненню симптомів.

  При виникненні перших симптомів грипу показано вживання наступних засобів:

  • більше пити рідини (гарячий чай, морс, боржоми з молоком);
  • жарознижуючі засоби (парацетамол, панадол, колдрекс);
  • судинозвужуючі засоби місцево для полегшення носового дихання;
  • мукалтін, корінь солодкої, настойка алтея і інші засоби для розрідження і отхождения мокроти;
  • протикашельні засоби (пертуссин, бронхолитин, бромгексин, грудний збір);
  • у перші дні хвороби рекомендуються парові інгаляції з настоями з ромашки, календули, м'яти, шавлії, звіробою, багульника, соснових бруньок;
  • аскорбінова кислота, полівітаміни;
  • антигістамінні препарати (тавегіл, супрастин); 
  • у перші дні захворювання - натуральні препарати, що підтримують імунітет (інтерферон, афлубин).
  Під час епідемій рівень госпіталізацій зростає в 2 - 5 разів. Найбільші жертви грип збирає серед літніх груп населення, страждаючих хронічними хворобами. Смерть при грипі може настати від інтоксикації, крововиливу в головний мозок, від легеневих ускладнень (пневмонія), сердечної або серцево-легеневої недостатності. Грип може давати такі небезпечні ускладнення, як синдром Рейе, менінгіт і енцефаліт. Поширеними ускладненнями після грипу є також риніти, синусити, бронхіти, отити, загострення хронічних захворювань, бактерійна суперінфекція. На ослаблений грипом організм часто сідає бактерійна інфекція (пневмококова, гемофільна, стафілококова).

  Жарознижуючими і знеболюючими препаратами краще користуватися лише у випадках високої температури.

  Лікарські препарати (використовувати лише за призначенням під контролем лікаря!
  1. Противірусні профілактичні засоби:null
   Арбідола пігулки покриті оболонкою 0.1 г.
   Ремантадину пігулки 0.05 г. 
   АРБІДОЛ-ЛЕНС 
   Альгирем 
  2. Знеболюючі і протизапальні:
   Ацетилсаліцилова кислота 
   Аспірин Йорк 
   Ацетилсаліцилової кислоти пігулки 
   Аспірин кардио 
   Аспірин 
   Тромбо АСС 
   Упсарін Упса 
   Аспірин Байер 1000 
   Аспірин комплекс порошок 
   Терапін (дітям до 14 років не давати!)
   Еффералган 
   Парацетамолу пігулки 0.5 г. 
   Ібупрофена пігулки покриті оболонкою 0.2 г. 
   Парацетамолу пігулки 0.2 г. 
   Панадол 
   Долгит крем 
   Калпол 
   Нурофен для дітей 
   Нурофен 
   Панадол беби енд інфантів 
  3. Гомеопатичні засоби:
   Антігріппін 
   Гріппостад С

  Профілактика грипу

  • Основним методом профілактики проти грипу є активна імунізація вакцинація, коли в організм вводять частку інфекційного агента. Вірус, що міститься у вакцині, стимулює організм до вироблення антитіл, які запобігають розмноженню вірусів і інфікуванню клітини. Завдяки цьому захворювання попереджається ще до його початку.
  • Вакцинацію краще проводити восени, оскільки епідемії грипу, як правило, бувають між листопадом і березнем. Високий титр антитіл, викликаний щепленням, тримається декілька місяців і починає падати через 6 місяців після вакцинації. Тому дуже завчасна вакцинація також не рекомендується.
  • Одним з найбільш поширених і доступних засобів профілактики грипу є ватяно-марлева пов'язка (маска).
  • Додатково необхідно приймати аскорбінову кислоту і полівітаміни, які сприяють підвищенню опірності організму. Найбільша кількість вітаміну С міститься в квашеній капусті, журавлині, лимонах, ківі, мандаринах, апельсинах, грейпфрутах.
  • Для профілактики в період епідемій грипу можна приймати по 2 - 3 зубчики часнику щодня. Досить пожувати декілька хвилин зубчик часнику, аби повністю очистити порожнину рота від бактерій. Позитивною дією володіє і вживання цибулі.

  Для профілактики грипу на сьогоднішній день існує широкий вибір лікарських засобів. Ці противірусні препарати полегшують клінічні симптоми грипу і зменшують тривалість хвороби в середньому на 1,5 - 3 дні. Проте необхідно відзначити, що вони володіють специфічною активністю лише відносно вірусу грипу А і безсилі проти вірусу грипу С. До того ж багато лікарських засобів мають широкий перелік протипоказань і можуть викликати побічні реакції. Лікування даними препаратами ефективно лише в разі їх прийому протягом перших 48 годин після початку захворювання. В цьому випадку захворювання не розвивається далі, запобігають можливі ускладнення, знижується вірогідність зараження оточуючих.

  Народні засоби

  nullПри грипі рекомендується проводити регулярний туалет носа - миття двічі в день передніхвідділів носа з милом. Це видаляє мікроби, що попали в порожнину носа з вдихуваним повітрям. Корисне промивання порожнині носа настоєм цибулі з медом (цукром) за допомогою піпетки. (Рецепт настою: 3 столових ложки дрібно нарізаної цибулі залити 50 мл теплої води, додати 1/2 чайної ложки меду (цукру), наполягти 30 хвилин.)

  Рекомендується полоскання горла розчинами марганцівки, фурациллина, сода або ромашки, а так само інгаляції: закип'ятити 300 грамів води, додати 30 - 40 крапель настойки евкаліпта, або 2 - 3 ложки шкірки картоплі, або 1/2 чайної ложки соди.

  Дуже допомагають теплі ножні ванни з гірчицею (5 - 10 мин.), після чого стопи розтираються якою-небудь розігріваючою маззю.

  На додаток до призначеним лікарем лікам можна використовувати смачні немедикаментозні засоби, такі як відвар шипшини, чай з малиною і медом, липовий чай. Сік малини з цукром - хороше освіжаюче пиття при високій температурі.

  Шматочок прополісу величиною в 1 - 2 горошини треба тримати в роті, зрідка перекидаючи мовою з одного боку на іншу, на ніч закласти за щоку. Тримати добу. Можна використовувати звичайний кусковий цукор, просочивши його спиртним екстрактом прополісу.

  При грипі, ГРЗ, ГРВІ, бронхітах і інших простудних захворюваннях застосовують ялицеве масло, поєднуючи втирання і масаж з інгаляціями. Втирають масло в комірну зону спини, груди, роблять масаж стоп по рефлекторних зонах 4 - 5 раз на добу. Після кожної процедури хворого обгорнули компресним папером, надівають шерстяні шкарпетки, накривають теплою ковдрою і дають пити потогінний настій із збору трав. При інгаляціях в емальовану каструлю з окропом додають 3 - 4 краплі масла і вдихають лікувальні пари, накривши голову рушником. При нежиті можна закапати по одній краплі масла в кожну ніздрю. Ялицеве масло знімає і напади сильного кашлю. Чисте масло закопується з піпетки на корінь мови по 3 - 5 крапель вранці і увечері.

  При сильному кашлі добре допомагає наступний спосіб. Нарізувати сиру редьку тонкими скибочками, посипавши їх цукровим піском. Солодкий сік, що з'явився, приймати по столовій ложці кожна година Натерти редьку на терці, віджати сік через марлю. Змішати 1 літр соку з рідким медом і пити по 2 ст. ложки перед їдою і увечері перед сном.

  Добре допомагає тертий часник пополам з медом. Приймають на ніч столову ложку цієї суміші, запиваючи кип'яченою водою.

  Народні рецепти
  Напій з шипшини. nullСухі ягоди шипшини розтовкти. На 1 літр холодної води використовувати 5 столових ложок ягід. Поставити на вогонь, прокип'ятити 10 хвилин. Настояти, закривши, 8-10 годин, процідити. Пити з ранку по 1 стакану через кожні 2-3 години протягом доби. Можна пити і з медом, варенням, цукром. Бажано пити відвар шипшини протягом тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів.
  Липа з калиною. Приготувати суміш, використовуючи наступні співвідношення: квіти липи - 1 частина, плоди калини - 1 частина. 2 столових ложки суміші розвести 2 стаканами окропу. Кип'ятити 5-10 хвилин, процідити. Пити гарячимо на ніч по 1-2 чашки.
  Малина звичайна. Використовується як в різних сумішах, так і окремо. Сік малини з цукром - гарне освіжаюче пиття при високій температурі. Настій сухих плодів. 1 столову ложку плодів заварити стаканом окропу, наполягти 20 хвилин. Пити по стакану гарячого настою 2 рази в день.
  Липа з малиною. Приготувати суміш з рівного співвідношення плодів малини і квіток липи. Столову ложку суміші заварити стаканом окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Пити по стакану гарячого настою на ніч як потогінне.
  Малина з медом. 1 ст. ложка меду, 1 ст. ложка шипшини, 1 ст. ложка малини, 1 ст. ложка смородини, залити 100 мл окропу. Витримати 15 хвилин. Пити 3 рази по 1/2 стакана перед їжею.

  Застереження

  Самолікування при грипі недопустимо, особливо для дітей і осіб літнього віку. Адже передбачити перебіг грипу неможливо, а ускладнення можуть бути самими різними. При важкій формі грипу можливий розвиток різних ускладнень. Лише лікар може правильно оцінити стан хворого. Таке ускладнення, як гостра пневмонія, незрідка розвивається з перших же днів, а інколи і з перших годин захворювання грипом. Тому необхідне призначення специфічних противірусних засобів і адекватної терапії антибактеріальними засобами та іншими препаратами (аби не допустити ускладнень). Часто показані і додаткові обстеження - рентген грудної клітини, ЕКГ.

  Хворі грипом вимагають постійного спостереження з боку медпрацівників, але, на жаль, близько 30% хворих госпіталізуються в стаціонари пізно - після 5 - би днів захворювання, що і наводить до затяжного перебігу пневмонії і інших ускладнень.

  Існує помилкова думка, що після початку епідемії вакцинація протипоказана. Проте, якщо по якихось причинах вакцинація не була зроблена вчасно, то її можна зробити і після початку епідемії грипу. Правда якщо щеплення зроблене тоді, коли людина вже інфікована вірусом грипу, то вакцина може виявитися неефективною.

  Недопустимо, аби хворі або батьки хворих дітей самостійно починали прийом антибіотиків (часто невиправданий), що не лише не попереджає розвиток бактерійних ускладнень у дорослих і дітей, а деколи і сприяє виникненню алергічних реакцій, переходу захворювання в хронічну форму, дисбактеріозу, формуванню стійких форм бактерій.

  Необхідно пам'ятати, що інфекція легко передається через брудні руки. Спеціальні спостереження показали, що руки до 300 раз на день контактують з відокремлюваним з носа і очей, із слиною. При рукостисканні, через дверні ручки, інші предмети віруси переходять на руки здорових, а звідти до них в ніс, очі, рот. Отже, принаймні, на період епідемій рекомендується відмовитися від рукостискань. Необхідно часто мити руки, особливо під час хвороби або догляду за хворим.

  Для профілактики грипу і інших ГРВІ поважно зменшити число контактів з джерелами інфекції, що особливо важливо для дітей. Не рекомендується активно користуватися міським громадським транспортом і ходити в гості. Діти повинні якомога більше гуляти: на свіжому повітрі заразитися грипом практично неможливо.

  При вибиранні жарознижуючого засобу, потрібно пам'ятати, що ацетилсаліцилова кислота (аспірин) протипоказана дітям молодшим за 16-річний вік із-за ризику розвитку синдрому Рейе, який характерний сильним блюванням і може призвести до коми.

  За матеріалами gripp.ru, influenza.aptekaonline.ru, policlinica.ru

  Категорія: Ваше здоров'я | Переглядів: 3552 | Додав: Хранитель | Рейтинг: 3.0/2 |

  Всього коментарів: 1
  avatar
  0
  1 Ocean • 16:10, 03/11/09
  Планетою крокує свинячий грип. В засобах масової інформації галасують про епідемію в Україні, називаються цифри в сотні тисяч хворих. Одне, забувають вказати, що це кількість хворих на ОРЗ (сюди входить ангіна, бронхіт, пневмонія, грип, застуда). Епідемія грипу має має локальні прояви й характерна лише для обмеженої кількості областей (мається на увазі звичайний грип Б). Епідемії ж грипу А/H1N1 (каліфорнійського грипу) в Україні нема (принаймі зараз), зафіксовані захворювання мають одиничні випадки й не характерні для всієї території України. Введення карантину по всій території є, скоріш за все, завчасним, адже спалахи епідемії грипу щороку відбуваються в січні-лютому. Що, тоді знову карантин вводити? Загалом епідеміологічна ситуація в Україні звичайна, якби не зафіксовані випадки грипу А. Панікувати не слід, особливо в нашому місті (ситуація на вулицях чомусь нагадує фільм "Я легенда" smile ). Але варто пам'ятати, на скільки небезпечною є поява однієї хворої на каліфорнійський грип людини в метро, або іншому людному місці, скількох людей вона зможе заразити (а ті в свою чергу), і в скільки смертей це може обійтись. Яким небезпечним є Грип А вже показала т.з. Іспанка.
  Варто пам'ятати, що простіше вберегтись, аніж потім лікуватись (ще невідомо чи успішно). Всім бажаю міцного здоров'я! Не хворійте!

  P.S. Можливо, лікарі мають іншу думку...

  avatar

  Календар
  «  Листопад 2009  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30
  Форма входу

  Пошук
  Корисні речі

  Додати в закладки:

  Друзі сайту

  Загрузка...

  Робота в Чернігові і Києві

  Безкоштовні Чернігівські та Київські оголошення

  Реклама

  Статистика

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

  Rambler's Top100